Zpráva z pobytu: úzký film v Buenos Aires

Naše kamarádka a kinoaparátová kologyně Alexandra Moralesová se před vánoci vrátila z ročního pobytu v argentinském Buenos Aires. V rámci crossáckého cyklu UFFOS nám představí místní scénu fotochemické filmové tvorby a specifickou situaci, ve které umělci působí.

Úterý 7.1.2014
Kavárna clubu Cross
20:00

//..z programu UFFOS

Buenos Aires se stalo jedním z míst na světě, kde vzrostl zájem o práci s filmovým materiálem a s ním i pojem o něm. Případ je zvláštní hned z několika důvodů:

1. neexistence argentinské filmové industrie a velmi málo pracovišť v Argentině, která se věnují zpracování filmových materiálů,

2. politika Argentiny velí omezit importace z ciziny jakéhokoli druhu (tzn. ztížený přístup k filmovému materiálu, k chemii, ztížené možnosti postprodukce)

3. všeobecně sdílený trend potlačení obsoletních technik a ztráta vědomostí o nich. Zdá se, že právě ve chvíli hloupě triumfálního vyhlášení „smrti filmu“, se tento právě znovu zrodil a to navíc podle řádu synchronicity rovnou na několika místech, jedním z nich je rozhodně Buenos Aires, kde můžeme mluvit o scéně.

Přijďte pohovořit a pokoukat!

Večer je připraven ve spolupráci s Centrem audiovizuálních studií FAMU.

Profil Alexandry Moralesové na http://cas.famu.cz/?s=11

VSTUP ZDARMA