6. – 9. 12. 2012: Film na Přehlídce animovaného filmu

Jaké Kinoaparátu.cz blízké a nebo přímo s Kinoaparátem.cz spřízněné projekce vás čekají na letošní Přehlídce animovaného filmu v Olomouci?

Dodejme, že Přehlídka animovaného filmu (PAF) se věnuje širokému pojetí fenoménu animace v kontextu kinematografie, mediálních studií a vizuálního umění.
Dle dostupných informací se na letošním PAFu promítnou dvě tradičně kinosálová díla z filmového pásu (zato dvakrát, tudíž si je nenechte ujít!):

Albert Sackl: Im Freien (2011, 35mm, col, 23 min)

Peter Tscherkassky: Coming Attractions
(2010, 35mm, bw, 25min)

Filmy jsou součástí kurátorovaného programu rakouské distribuční společnosti Sixpack, který bude prezentován ve čtvrtek v 19:00 a v neděli v 10:30.

Jednou z hlavních událostí ale bude vystoupení francouzské skupiny Metamkine, pohybující se již od roku 1987 v žánru „expanded cinema“. Metamkine pracují především s 16mm projekcí a dalšími optickými nástroji a přístroji. Promítají z několika projektorů, překrývají a vrství obrazy na plátně, skládají efemérní obraz z jednotlivých světelných záblesků.

Metamkine vystoupí v pátek od 23:00 a v sobotu od 13:00 proběhne bližší představení jejich práce.

Další vpravdě filmovou událostí bude předpremiéra filmu Lov na Boghora, která se uskuteční již ve čtvrtek od 23:30.

Lov na Boghora je sci-fi audiovizuální performancí kombinující experimentální projekci 16mm filmu s živým elektro-akustickým hudebním vystoupením, které se odehrává „ve hřmotu umírajícího vesmíru“. Autory filmu, respektive živé performance, jsou David Šmitmajer, Jiří Rouš a František Týmal.

Lov na Boghora

Lov na Boghora 2

Samotná premiéra filmu se uskuteční 19. prosince v Praze.

Pro více informací http://lovnaboghora.ascarid.cz/

http://www.pifpaf.cz/

aktualizace! [5.12.2012] další projekcí z 35mm filmu bude pásmo děl Vladimíra Jiránka, tj.
Pivo přes ulici, Zpráva o stavu civilizace a 2x Bob a Bobek. Filmy budou k vidění v pátek od 22.30 v rámci přednášky Tomáše Cacha.